تبلیغات
style> CHemical Engineering University Of Kurdistan - مسابقه کمیکار در بخش پوستر
CHemical Engineering University Of Kurdistan
مهندسان شیمی دانشگاه کردستان

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مسابقه کمیکار در بخش پوستر

در این بخش تمامی مشخصات ماشین ساخته شده كه شامل موارد زیراست، بایستی توسط تیم شركت كننده در غالب یك پوستر مناسب با حداكثر ابعاد cm 100*80 ارائه گردد:

1- مشخصات تیم شامل نام دانشكده ، نام دانشگاه ، نام سرپست، نام اعضا با ذكر رشته و مقطع تحصیلی هر یك و نام تیم شركت كننده.

2- توضیحات كامل واكنش های شیمیایی بكار رفته به عنوان نیروی محركه ماشین (گرمای واكنش ، مكانیسم واكنش، محصولات واكنش و ... ). لازم به توضیح است كه اگر برای كنترل ماشین از یك واكنش شیمیایی جداگانه استفاده شده است، مشخصات كامل واكنش كنترل نیز باید در بخش توضیحات واكنش آورده شود.

3- خصوصیات منحصر به فردی كه در طراحی وجود دارد به عنوان مثال، مواردی نظیر سادگی طراحی ماشین، ارزان بودن قیمت ساخت، سازگاری بالا با محیط زیست، ایده های نو، خلاقیت در طراحی و ظاهر مناسب دارای امتیاز مثبت در بخش پوستر خواهد بود.

که این مورد میبایست توسط اکثریت داوران تایید گردد و تنها 10% از امتیاز کل را دارا میباشد.

4- خصوصیات ایمنی و برگه ‌های نشان دهنده ایمنی مواد شیمیایی مورد استفاده (برای مثال: برگه های MSDS، تست فشار مخزن و ...).

5- دیدگاه‌های زیست محیطی به كار گرفته شده.

6- اجزا مكانیكی به كار رفته در ماشین.

7- وزن دقیق ماشین با متعلقات بدون آب و سوخت ( وزن ماشین در روز مسابقه با وزن ذكر شده در پوستر باید یكی باشد).

8- هزینه‌های ساخت ماشین و مواد مصرفی در واكنش.

9- محاسبات مهندسی (مربوط به پارامترهای مكانیكی و شیمیایی ماشین، كار تئوری ماشین).

10- ارائه منحنی عملكرد ماشین.

كیفیت پوستر نیز در داوری لحاظ خواهد شد و در زمان بررسی طرح توسط هیئت داوران یك نفر از اعضای تیم با هماهنگی قبلی برای توضیحات و جوابگویی به سوالات هیئت داوران حضور خواهد داشت.که مدت زمان ارائه هر تیم 10min میباشد. هر تیم موظف است یك فایل word شامل مطالب موجود در پوستر را به همراه عكس ماشین حداكثر در 10 صفحه با فونت فارسی ب-نازنین 14 یا فونت انگلیسی Times New Romans 12 را حداکثر تا تاریخ نهم اردیبهشت ماه 1389 به دبیرخانه مسابقات، توسط پست الكترونیك، ارسال نماید(در فایل فوق می بایست سیستم نیروی محركه ماشین و نحوه توقف به طور كامل و دقیق شرح داده شود). عدم تحویل یا مراجعه بعد از تاریخ ذكر شده موجب حذف قطعی تیم از كل مسابقات خواهد شد.

شایان ذکر است نسبت به هر پوستر میبایست تمام تیم داوری نظر خود را اعلام دارند.

پس از اتمام مراحل پذیرش تیم، هر تیم پوستر طراحی شده را بایستی بین ساعات 10 الی 12 روز پنجشنبه بیست سوم اردیبهشت 1389 در محل تعیین شده نصب نماید. عدم پذیرش به موقع، موجب حذف تیم از كل مسابقات میگردد.

درباره وبلاگ

بازدیدكننده گرامی با ارسال نظرات و مطالب مفید خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری كنید و با معرفی این وبلاگ به دیگران فرصت استفاده از امكانات آن را برای دوستانتان فراهم سازید

مدیر وبلاگ : شهاب محمدی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • رشته ی مهندسی مورد علاقه ی شما چیست؟(رقابت بین مهندسی ها)نویسندگان

رتبه در گوگل
This free page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service